ambulantní nestátní zdravotnické zařízení

Niox

Vážení pacienti !

   Naše zdravotnické zařízení zakoupilo jako jedno z mála v České republice pro zlepšení kontroly astmatu nové zařízení NIOXMINO.

Astma je zánětlivé onemocnění, při vyšším stupni zánětu se ze zánětlivých buněk produkuje nízká hladina oxidu dusnatého, která je měřitelná přístrojem NIOXMINO a její zvýšení signalizuje zhoršení probíhajícího onemocnění .

    Zařízením mohou být vyšetřovány děti starší 4 let a dospělí.

    Niox dokáže detekovat akutní alergický zánět v průduškách, potvrdí diagnozu astmatu. Můžeme s ním monitorovat léčbu inhalačními kortikoidy. Pokud se po léčbě inhalátory stupeň nemoci zlepší, může se snížit množství podávaných léků a šetří se tím Vaše platby za léky. Sníží se dávka podávaných kortikoidů, což je prospěšné celému organismu.

    Vyšetřením můžeme zjistit, zda léky užíváte, dále určíme blížící se zhoršení astmatu, ještě před většími projevy, můžeme předejít zhoršení stavu astmatu zvýšenou dávkou léku.

    Vyšetření je jednoduché, snadné pro pacienta i lékaře, trvá do 5 minut.

    Vyšetření spočívá v nádechu z přístroje přes speciální filtr a dlouhého výdechu do přístroje, kdy se nafukuje obláček, manévr zvládnou i malé děti a je pro ně hrou. Filtry jsou na jedno použití a jsou dodávané s přístrojem, vyšetření je zcela bezbolestné .

    K dispozici máme 300 měření na 6 měsíců, t.j.11 vyšetření na jeden týden. Přihlašte se o své vyšetření u MUDr. Eleny Kolouchové, tel. 317 724 444.

    Cena přístroje s kartami je 380 000 Kč.

    Vyšetření hradí pojišťovny: Vzp(111), ZPMV(211), OZP(207), ČNZp(222), VojZP(201), ZP Metal Aliance(217)

    Platba za jedno vyšetření pro nesmluvní pojišťovny 400 Kč.